سرامیک کف حیاط جدید مستحکم و مقاوم در انواع طرح و رنگ

شاید شما، بخواهید بدانید که برای کف حیاط ساختمان تان از چه نوع کفپوشی خوب است استفاده کنید؟ آیا سرامیک ها برای کف حیاط، انتخابی مناسب به حساب می آید؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

سرامیک کف حیاط جدید مستحکم و مقاوم در انواع طرح و رنگ

سرامیک کف حیاط جدید

سرامیک کف حیاط جدید از گذشته تا امروزه برای پوشش کف حیاط از آجر، سنگ یا موزاییک استفاده می شده؛ باپیشرفت صنعت می بینیم که ،از سرامیک برای ساختمان ها،استفاده ی بیشتری می شود. چرا قیمت سرامیک کف حیاط، با نوع دیگر سرامیک ها تفاوت دارد:

*موثر بودن قطر سرامیک بر قیمت آن؛می‌دانید، سرامیک های که در بازار هستند، قطر های متفاوتی دارند. گوناگون بودن قطر سرامیک های به خاطر کاربردهای بسیار زیاد آن است. مکان هایی که فشار بسیار زیاد را تحمل می کنند، نیازمند به سرامیک هایی با ضخامت بالایی دارند.

سرامیک حیاط هم قرار است فشار زیادی را همچون تغییرات آب و هوایی، وزن بالا و غیره را تحمل نماید،پس بایدقطر آن نسبت به سرامیک های دیگر زیاد باشد. همچنین برای داشتن قطر زیاد باید مواد اولیه زیادی هم مصرف شود ،درنتبجه انرژی بالاتری می‌ خواهد که سبب افزایش قیمت سرامیک ، کف حیاط می‌شود.

*موثربودن ابعاد سرامیک برای افزایش قیمت:ابعاد سرامیک کف برای حیاط متقاوت است. معمولاً برای کف حیاط از سرامیک های نیرومند با ابعاد بالا استفاده می‌شود. درنتیجه هر چقدر در تولید سرامیک، ابعاد بیشتر باشد، سبب افزایش قیمت سرامیک خواهد بود.

*موثر بودن جنس سرامیک برای قیمت آن جنس :سرامیک برای کف حیاط به نوع پرسلان، خاک سفید و خاک قرمز بستگی دارد. قیمت سرامیک پرسلان کف حیاط، از دو جنس دیگر بیشتر است. سرامیک پرسلان حیاط چون گوناگون، تولید می شوند و درز ندارند، برای همین دارای قیمت بالایی نسبت به آن دو سرامیک است.

باتوجه به اینکه، سرامیک های پرسلان برای همه ی نوع های شرایط آب و هوایی علی الخصوص آب و هوای سرد تولید شده است و مقاومت بالایی دارد. همچنین سرامیک های خاک سفید و خاک قرمز به دلیل ، قطر و ضخامت بالا برای حیاط تولید می‌شوند و دربیشتر از مکان ها،استفاده می شوند.

فوائد استفاده کردن از سرامیک کف حیاط چیست؟

• طول عمر و ماندگاری زیاد؛ سرامیک ها به خصوص پرسلان ها، تولیداتی هستند که ماندگاری بالایی دارندوطول عمر مفید بیشتری دارند. استفاده کردن از این کفپوش ها ،به شما کمک میکند که سال های زیادی نیازی به عوض کردن آنها نداشته باشید و از کیفیت بالای آن خرسند باشید.

• مقاومت داشتن در برابر شرایط آب و هوایی مانند رطوبت باران؛ پوشش سرامیک هایی که در فضاهایی مانند حیاط هستند با کمک لعاب هایی هستند که بالاترین استحکام و مقاومت را در برابر شرایط آب و هوایی دارند.

عوامل تخریب کننده ، شامل؛ نفوذ رطوبت به ساختار سرامیک، که سرامیک پرسلان، از نفوذ آب به عمق سرامیک جلوگیری می کند و در مواقعه یخبندان، از شکستن و ترک برداشتن آن، ممانعت می کند. این فایده، را بیشتر سنگ های ساختمانی ندارند که استفاده از آنها برای کف حیاط نتیجه ی از بین رفتن آنها رادارد!

چرا سرامیک برای کف حیاط بهتر است؟ می‌دانید، برای پوشاندن کف حیاط، کفپوش‌های گوناگونی مانند:سنگ، موزاییک وغیره وجود دارد. ولی کیفیت زیاد آن‌ها باعث شده است تا امروزه، علاقه مندان به سرامیک کف حیاط بیشتراز قدیم می باشد.

و برای کفپوش کردن مکان هایی مانند: مکان های باز ساختمان مانند: بالکن، حیاط و غیره از سرامیک‌های ویژه ی این کار استفاده می کنند. به خاطر پیشرفت صنعت تنوع سرامیک در طرح، رنگ و سایز های گوناگون به بازار عرضه می شود.

سرامیک‌هایی که، تولیدی داخل هستند می توانند همه ی‌ سلیقه هاو نیازها را برآورده کنند. پس دلیلی ندارد که فرد هزینه‌های زیادی به خاطر کفپوش کردن مکان های باز ساختمان خود با سنگ، موزاییک و غیره بپردازند؟ سرامیک‌ های کف حیاط از لحاظ مقدار پخت در طی تولید، به چند مرحله برای پخت در کوره تقسیم می شود. که مقدارپخت سرامیک‌ها بادیگری متفاوت است و این کار سبب برتری ،آن‌ها از یکدیگر می‌شود.

انواع سرامیک‌های کف حیاط را از لحاظ مقدار به صورت زیر بسته بندی می‌کنیم:

*سرامیک‌های پرسلانی؛ مقدار زمان پخت بسیار زیادی دارند و این کار سبب می‌شود تا درمقایسه با سرامیک‌های معمولی، سطح صاف و صیقلی‌تری داشته باشند. از ویژگی‌های سرامیک‌های پرسلانی ، می توان به داشتن زمان پخت بالا،ضخامت بالا،جذب آب کمتر اشاره کرد.

شاید تصور کنید این سرامیک‌ها مورد خوبی برای کف حیاط نیستند، ولی این گونه نیست. به دلیل اینکه این سرامیک‌ها در دو طرح: لعاب‌دار و بدون لعاب ،تولید شده وبه دست شما مشتریان عزیز می رسد.

سرامیک کف بزرگ

سرامیک کف بزرگ سرامیک سایز بزرگ چیست؟ سرامیک سایز بزرگ که اغلب با نام سرامیک اسلب نام برده می شود‌. سرامیک سایز بزرگ یا اسلب یکی دیگر از سرامیک هاست که فقط در سایز محصول متفاوت است.به سرامیک های، سایزبزرگ سرامیک اسلب می گویند.

ببشتر برای تولید این گروه از مرغوبترین متریال استفاده می شود (چون باحمل و نقل و نصب، آنها را آسیب پذیرتر کرده است).سرامیک های اندازه ی بزرگ را معمولاً با نام سرامیک اسلب پرسلانی می شناسند.

سرامیک پرسلان، از مرغوبترین ماده ی خام هست که از خاک رس برای ساخت بنا تولید می شود.از ویژگی های این نوع سرامیک می توان به؛ مقاومت بسیار زیاد، جذب پایین رطوبت، ضد آتش بودن ، مقاومت در برابر گرما اشاره کرد.

شاید فکرکنید با توجه به اینکه سرامیک های اسلب شکستی های کمتری دارند درنتیجه، باید بندکشی و نصب آسانتری هم داشته باشند.اما این طور نیست، حتی حمل و نقل این سرامیک ها به خاطر ابعاد زیاد سخت است و برخی مواقع برای جابجا کردن تنها یک سرامیک نیازمند به دو نفر انسان است.

در نصب کردن سرامیک اسلب با توجه به سایز زیاد که باعث وزن زیادمی شود، می توانیم از چسب سرامیک استفاده کرد. که استفاده کردن از چسب، نیازمند به مهارت خاص ودقت بالا در روش استفاده از آن دارد که بتواند وزن سرامیک را تحمل کند.

مورد دیگر اینکه هست که، سطح زیر سرامیک اسلب باید هموارباشد.کمترین ناهمواری در، نصب مشکل ساز می شود. سرامیک های سایز بزرگ با داشتن ابعاد زیادضخامت زیادی ندارند.

ضخامت این سرامیک ها بیشتر ،کمتر ازیک سانتی متر است. ابعاد سرامیکهای سایز بزرگ بیشتر در طرح مربع 120*120 و 150*150 و در طرح مستطیل 280*100 و 60*120 و 280*100 و 240*120 و 320*160 هستند. ‌

می توان ابعاد دیگری هم سفارش داد.وزن سرامیک اسلب به خاطر سایزبزرگ آن زیاد است. درنتیجه اگر سایز زیاد باشد وزن سرامیک هم بیشتر است که جابجا کردن و نصب کردن آن دشوا تر می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما